07

Mar

2016

A dziewczyny pobiegną… po zdrowie!

W niedzielne przedpołudnie, 6 marca 2016 r., z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet zorganizowano drugą edycję Suchedniowskiego Biegu dla Kobiet NIE CYCKAMY SIĘ Z RAKIEM. Zjechały się kobietki z całego regionu. Nie mogło oczywiście zabraknąć dziewczyn z Zagnańsk Biega…

Nie liczył się czas dotarcia do mety! Marsz, marszobieg, bieg czy Nordic Walking – wszystkie chwyty dozwolone. I o to chodzi, żeby po prostu wyjść z domu i zacząć się ruszać! Zrobić coś dla swojego zdrowia!

2

 

Nie brakowało uśmiechów, kwiatów we włosach, tiulowych spódniczek i… bielizny założonej na stroje sportowe. A wszystko po to, by podkreślić ideę biegu, którą było zwrócenie uwagi na problem chorób nowotworowych wśród kobiet, ze szczególnym naciskiem na raka  piersi, oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Dziewczyny mogły skorzystać z porad lekarskich, były też pamiątkowe medale, nagrody niespodzianki i poczęstunek na mecie (może trochę mniej zdrowy, ale jaki pyszny 🙂 ).

1

 

Niewątpliwie, wszystkie uczestniczki, a było ich 200, spędziły dziś kilka godzin w ruchu na świeżym powietrzu – a to oczywiście niezwykle ważna część profilaktyki antynowotworowej.
Tak trzymać!

KATARZYNA WDOWCZYK