12

Lip

2014

Bieg z okazji Dni Zagnańska

05.07.2014r w ramach obchodów 600-lecia Zagnańska nasz Klub przy współpracy z GOKSIR u Urzedm Gminy w Zagnańsku zorganizował imprezę biegową. Biegi odbyły się na trzech dystansach, w których łącznie wzięło udział blisko 100 osób. Do rywalizacji zgłosili się zawodnicy nie tylko z terenu naszej gminy ale również z Kielc i okolic.

W Zagnańsku przybywa biegaczy stąd pomysł na uczczenie 600-lecia naszej miejscowości w taki właśnie sposób.

DSC_4892

Na najkrótszej 300m metrowej trasie pobiegli nasi najmłodsi uczestnicy w wieku do lat 12.  W kolejnym biegu na dystansie 600m wystartowali samorządowcy wśród których najlepszym okazał się wicewójt Robert Kaszuba. W 3 kilometrowym biegu głównym najlepsze wśród kobiet okazały się: Aleksandra Śnioch, Agnieszka Kozłowska (BBM Kielce) oraz Katarzyna Miądzel (Zagnańsk Biega). W kategorii mężczyzn na podium stanęli lekkoatleci, którzy liczą się w krajowej rywalizacji: Sylwester Lepiarz, Marcin Stokowiec i Szymon Dobaj. Najstarszym zawodnikiem był Mariusz Szmidt, najmłodszym – Laura Grudzień.

Galeria Galeria