29

Paź

2014

Biegowe Mistrzostwa Gmin Dorzecza Bobrzy

24 października 2014 r. w pobliżu zbiornika wodnego na Kaniowie odbyła się impreza biegowa skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. W zawodach mogli wziąć udział mieszkańcy pięciu gmin: Zagnańsk, Miedziana Góra, Mniów, Strawczyn i Piekoszów. Do biegu swoje zgłoszenia przysłało 20 szkół, dało to łącznie 400 zawodników.

Niestety ze względów bezpieczeństwa trzeba było ograniczyć ilość uczestników do 250. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów konkurowali na różnych dystansach odpowiednich dla każdej grupy wiekowej. Dla każdego uczestnika, który ukończył bieg na mecie czekał pamiątkowy medal oraz poczęstunek w postaci soku i owocu.

W trakcie zawodów prowadzona był klasyfikacja indywidualna dla każdej grupy wiekowej z podziałem na płeć. Ponadto wprowadzono m.in. klasyfikację drużynową osobną dla szkół podstawowych i gimnazjów, aby jeszcze bardziej zmobilizować uczniów do dopingowania swoich kolegów. W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się szkoła z Tumlina, która pewnie zwyciężyła w obu kategoriach. Organizatorzy nie zapomnieli o tych, którzy przybiegli na metę ostatni – oni również zostali docenieni za wolę walki statuetką w kategorii „Walczę do Końca”, dzięki czemu nie zrazili się do rywalizacji w zawodach.  Wręczono również statuetki w kategoriach „Najlepszy opiekun”, „Najlepszy finisz”.

Galeria

Impreza sfinansowana w ramach projektu:
„Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów”