23

Cze

2015

III Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76

23Ipolmaraton_radomskiego_czerwcaII Półmaraton Radomskiego Czerwca ’76 przeszedł już do historii i za chwilę będziemy umawiać się na następne imprezy, ale najpierw wypadałoby napisać chociaż kilka słów o radomskiej połówce, bo sypnęło na niej życiówkami jak śniegiem na Wielkanoc :). Brawo, brawo!

Półmaraton ukończyło 1029 osób, w tym zaszczytnym gronie znalazło się 11 zawodników z AKS Zagnańsk Biega. Niektórzy poprawili swoje wyniki o kilka minut (a miało być poprawianie życiówek  o minutę na każdym biegu, żeby było z czego w przyszłości schodzić… eh, jacy my niesłowni), no i oczywiście spektakularne, wg mnie, wykręcenie czasu poniżej 1:45:00 w pierwszym półmaratonie – gratulacje Damian!

Pogoda do biegania była idealna – wszyscy obawiali się 30-stopniowych upałów, ale na szczęście zamiast palącego słońca mieliśmy zapewnione kurtyny wodne od Matki Natury. Organizatorzy przewidzieli chyba deszcz, bo w pakiecie startowym dostaliśmy nawet ręczniki. Oprócz tego były oczywiście koszulki i, tradycyjnie już, sygnowane tym biegiem, szklanki od jednego ze sponsorów (chyba dbają o nasze prawidłowe nawodnienie :).

11402664_597261943709506_5780560026052571753_n

Mnie pozytywnie zaskoczyła liczba dopingujących osób – radomianie zorganizowali chyba pospolite ruszenie, bo na całej trasie było mnóstwo wolontariuszy, którzy dopingowali, poili i karmili zmęczonych biegaczy.

Półmaraton w Radomiu chyba nikogo nie zaskoczył (a jeśli już, to pozytywnie) – jak zwykle były życiówki, świetna organizacja oraz deszcz przeplatany ze słońcem :).

Mam nadzieję, że za rok pojawimy się na linii startu w jeszcze większym składzie.

MAGDALENA WÓJTOWICZ

WYNIKI

 OPEN Kategorie Kobiety