13

Maj

2014

X Acreo Ekiden

Długo oczekiwana przez wszystkich impreza pod nazwą ACREO EKIDEN odbyła się w dniach 9-10 maja 2014r. Była to już X jubileuszowa edycja, które w sumie ściągnęła do parku „Kępa Potocka” w Warszawie blisko 800 6-osobowych sztafet. Accreo Ekiden,  to rywalizacja na dystansie biegu maratońskiego. Każda z osób w drużynie biegnie określony dystans i tak pierwszy zawodnik 7,195 km, drugi i trzeci po 10 km, a trzej pozostali po 5 km, co daje łącznie 42,195 km.

Warszawki Żoliborz zamienił się na weekend w dzielnicę biegaczy. Było ich widać na stacji metra, na ulicach, w sklepach, ale oczywiście prawdziwym centrum wydarzeń stał się park Kępa Potocka. Atmosfera zawodów przypominała wielki piknik integracyjny. Do rywalizacji przystąpiły zespoły złożone z osób, które razem pracują, uczą się lub łączy ich wspólna pasja. Niektórym zależało przede wszystkim na rywalizacji. Nasza drużyna w składzie Magdalena Wójtowicz, Katarzyna Miądzel, Tomasz Frydrych, Tomasz Rydzewski, Waldemar Nawara oraz Marcin Mazur nie nastawiała się na konkretny wynik.

DSC_3860

Chodziło bardziej o zaliczenie tego dystansu gdyż był to pierwszy start w tego typu imprezie. Szybo jednak okazało się, że nie będzie to bieg spokojny tylko na zaliczenie. Atmosfera imprezy dała odczuć się zawodnikom, adrenalina i chęć rywalizacji wzięły górę. Nie było już mowy o spokojnym biegu, każdy dawał z siebie wszystko. Przełożyło się to oczywiście na świetny wynik naszej drużyny, która ostatecznie pokonała dystans maratonu w czasie 3:18:33 i zajęła 49 miejsce na 255 w pierwszej turze oraz 151 miejsce w klasyfikacji generalnej na blisko 800 drużyn.

DSC_4006

ACREO EKIDEN to niesamowite przeżycie dla nas wszystkich. Super organizacja, mega atmosfera i wiele dodatkowych atrakcji, które czekały na zawodników w trakcie trwania biegu. Jeszcze w trakcie trwania biegu zgodnie stwierdziliśmy, że będzie to obowiązkowa pozycja w naszym kalendarzu imprez. Mamy nadzieję że w 2015 roku wystartujemy w dużo większym składzie i zgłosimy do biegu dwie a morze nawet trzy drużyny Zagnańsk Biega.

Galeria I tura Klasyfikacja generalna