O nas

Logo klubu

Logo klubu

Historia naszego klubu sięga końca 2013r. Dokładnie 1 listopada została uruchomiona strona na facebooku o nazwie „Zagnańsk Biega”, która zdecydowanie zapoczątkowała tworzenie naszej formacji. Dość szybko udało się zorganizować pierwsze spotkanie biegowe, dokładnie 15.12.2013 czyli po niespełna dwóch miesiącach od utworzenia strony.
W niedzielny poranek na spotkaniu pojawiły się 4 osoby. W tak skromnym gronie ale z uśmiechami na twarzach pokonaliśmy wspólnie kilka kilometrów. Ustaliliśmy że spotkania będą odbywać się w każdą niedzielę o godz. 10 a miejscem startu naszych wspólnych biegów będzie parking przed Zespołem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zagnańsku. Z tygodnia na tydzień na niedzielnych spotkaniach pojawiało się coraz więcej osób. Cała akcja powolutku zaczęła  nabierać rozpędu.

Na początku marca 2014r. udało się zorganizować pierwszy wspólny wyjazd na zawody. Był to VII Bieg Kazików w Radomiu na dystansie 10km. Do biegu zgłosiło się sześcioro zawodników, dla większości z nas był to debiut w oficjalnych zawodach biegowych.

Na przestrzeni kilku miesięcy grupa powiększyła się do kilkunastu osób, które chętnie i regularnie przychodziły na niedzielne spotkania. Wtedy pojawił się pomysł „legalizacji” naszej grupy.

Zebranie założycielskie 06.04.2014r

Zebranie założycielskie 06.04.2014r

W dniu 06.04.2014r na zebraniu założycielskim, w którym wzięło udział 16 osób, powołany został do życia Amatorski Klub Sportowy „Zagnańsk Biega”. Wybrany został skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz przyjęto Statut Klubu.

Głównym celem Amatorskiego Klubu Sportowego „Zagnańsk Biega” jest promocja biegania i zdrowego trybu życia.

Chcemy wspólnie popularyzować szeroko pojętą aktywność fizyczną w naszej Gminie, ze szczególnym naciskiem na bieganie jako najprostsza forma ruchu. Bieganie to najlepszy środek na oderwanie się od codziennych wydarzeń i problemów.

Według nas w pierwszej kolejności trzeba pokazać ludziom, że zdrowy i aktywny tryb życia niewiele kosztuje i daje naprawdę niesamowicie dużo. Pobudzenie do życia endorfin, czyli hormonów szczęścia wydzielanych w trakcie wysiłku fizycznego, to widzenie świata w radosnych kolorach, lepsza samoocena, doskonałe samopoczucie, mniejsze ryzyko chorób i przede wszystkim sposób na ciekawe życie.

Bieganie staje się coraz bardziej popularne, a wynika to z przystępności tej dyscypliny. Naprawdę niewiele trzeba, żeby zacząć biegać. Poza tym bieganie daje niemal natychmiastowe efekty: szybko odczuwasz poprawę samopoczucia, tracisz na wadze, rzeźbisz sylwetkę. Bieganie po prostu wchodzi w krew.

Klub oprócz cykliczny spotkań biegowych organizuje imprezy biegowe, imprezy o charakterze integracji społecznej, oraz wspólne wyjazdy na zawody.